Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle

SCENA PIĘTRO WYŻEJ MIMO WSZYSTKO - GALA NR 2

Niestety to, co zatrzasnęło nam drzwi Piwnicy na Wójtowskiej nie minęło, zatem polecam Państwu Youtoobowe odsłuchiwanie, tego czego mogliście wysłuchać u nas ostatnimi laty...

Cieszy mnie zniezmiernie, że wśród piosennek zamieszczonych przez artystów on line są piosenki, które znalazły się na płytach Sceny Pietro Wyżej. Nie omieszkałem zamieścić niektóre z nich w naszych  "galach".

I tak z płyty "Piosenki sercem pisane": Gala 1 - utwór 2, Gala 2 - utwór 6,
z płyty "Aniołowo koło Darwinowa": Gala 2 - utwór 7 
z płyty "Piwniczka pod szlafroczkiem": Gala 2 - utwór 12.
Oczywiście posiadacze tych płyt łatwo to rozpoznają.

Życzę miłego słuchania.

Marek Bartkowicz  
 

1. WOLNOŚĆ - Tomasz Kordeusz

 

2. POLSKA PIOSENKA TURYSTYCZNA - Jacek Gutry

 

3. LA FOLIA - Dorota Sowa Kuziela

 

 

4. ANTONI MURACKI - SKLEP

 

 

5. KAŻDE ZBAWIENIE MA WŁASNY CIEŃ - Sergiusz Stańczuk

 

 

6. MAŁE DE PROFUNDIS - Basia Stępniak-Wila

 

7. PIOSENKA O GŁUPIEJ MAŁPIE - Andrzej Ozga

 

 

8. LEPIEJ - Marek Majewski

 

9. OCZY JAK ŁÓDKI - Justyna Bacz

 

10. KANIBALE - Andrzej Dębowski 

 

11. BOMBONIERKA - Basie Stępniak-Wilk

 

12. TAMTE PANIENKI - Andrzej Brzeski

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 6289 gości::.