Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty

WWW.SCENAPW.SDK.PL

 

Witamy na stronie "Sceny Piętro Wyżej" informującej o jej repertuarze bieżącym, jak też przeszłym i przyszłym. Zapewniamy, że bez wględu na panujące trendy i mody będziemy u nas prezentować najciekawsze zjawiska polskiej piosenki literackiej. Życzymy miłego zwiedzania strony i jej podstron, jak też PIWNICY NA WÓJTOWSKIEJ (ul. Zakroczymska 11, wejście od Wójtowskiej)

ZASADY REZERWACJI BILETÓW NA KONCERTY.  U nas wygląda to tak... (czytaj dalej)

strzałka wskazuje gdzie się znajdujemy

 

FINAŁ 8 KONKURSU PIOSENKI KABARETOWEJ im. JEREMIEGO PRZYBORY - 9 grudnia 2017 o 18.00 w Piwnicy

To już ósma edycja Konkursu Kabaretowego im. Jeremiego Przybory. Po przesłuchaniu nadesłanych na konkurs materiałów audio, Jury zadecydowało, iż w finale konkursu wezmą udział następujący wykonawcy: Agata Cejba, Anna Winkler, Zespół Bobasy, Duet BoDzie, Julia Szewczyk, Karolina Lizer, Marta Olszyńska, Mateusz Deskiewicz, Piotr Borowiec oraz Julia Kuzyka...
 

KALINA - piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik i KONCERT LAUREATÓW Konkursu Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory - 10 grudnia o 19.00

Przed KONCERTEM LAUREATÓW KONKURSU obejrzymy i posłuchamy zjawiskowej Patrycji Zywert-Szypki w piosenkach Kaliny Jędrusik. Drodzy Państwo, oglądając ten program oniemiałem. Podejście do tematu wspomnienia wybitnej artystki jest w wykonaniu Pani Patrycji zaskakujące. Nie zdradzę Wam na czym to polega, bo to pierwsze wrażenie pozostaje w pamięci na długo, jeśli uderzy w nas znienacka. A gdy już się nim zachłyśniemy trudno wypuścić nam powietrze, aż do ostatniej piosenki. Patrycja Zywert-Szypka aktorka, wokalistka jazzowa, pedagog, wykładowca ...
 

ARCHIWUM KONCERTÓW

- czyli to, co było wcześniej...!
 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 495 gości::.