Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle

SCENA PIĘTRO WYŻEJ MIMO WSZYSTKO - GALA NR 1

Drodzy bywalcy Piwnicy na Wójtowskiej, nie jest fajnie, bo zamknęło się nasze źródełko dobrych emocji wynikające ze spotkań w uroczym miejscu. Pani Basia z jej wypiekami, tłok w holu, a potem w sali; trochę ciepło, trochę ciasno, ale jakoś własno. Własności tej pomagali artyści nie pędzacy z prądem komercji, nie liczący na spektakularny sukces. Do spektakularnych sukcesów służą spektakularne miejsca. A Piwniczka jest jaka jest, a my razem z nią. Żeby wam się za bardzo nie ckniło, a ckniło się będzie do spotkań zrobię co mogę, by internetowo, zatem bez klimatu miejsca zetknąć Was z artystami, którzy Piwnicy są bliscy.

A zatem zapraszam na galę. W naszej Piwniczce organizacja gali czyli występu wielu artystów w jednym koncercie byłoby niemozliwe z wielu względów. Ale wirtualnie to nawet dałoby się u nas zrobić mecz hokejowy, w przerwach którego śpiewaliby raz Stonesi, raz Bitlesi.

Skoro zamieszczone poniżej utwory wybrałem ja,
a informację o gali wysłałem do Państwa, wiernych widzów Piwniczki to,
możemy się poczuć, choć trochę na niby, to jednak poniekąd Piwnicznie.

Piosenki wybrałem z tego, co daje sie znaleźć na Youtoobie.

Zapraszam na Pwniczną Galę nr 1

Marek Bartkowicz

1. DYRYGENTKA - Basia Stępniak-Wilk


 

2. BARDZIEJ - Krzysztof Nurkiewicz

 

3. JECKYL & HYDE - Andrzej Ozga

 

4. ECH, MAŁA - Andrzej Brzeski 5. ŁAJKA - Dorota Sowa-Kuziela 

 

6. IDĄC ZAWSZE IDŹ - Grzegorz Tomczak 

 

7. ŚNIEGOWICE - Tomek Wachnowski 

 

8. NAWIEDZONY ANTONI - Tolek Muracki 

 

9. ZA KARCZYCHO - Krzyś Nurkiewicz 

 

10. JAKĄ CI OBIECAĆ MIŁOŚĆ - Basia Stępniak-Wilk 

 

11. TRZYMAJ MNIE MOCNO ZA RĘKĘ, ALICJO - Andrzej Ozga 

 

12. HOTEL BEZ KLAMEK - Merek Bartkowicz  

No i na koniec galowego "koncertu" wymuszonego sytuacją, życzę Państwu i sobie, żeby to było po raz ostatni.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2223 gości::.