Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle

"Radość istnienia" - W Domu Kultury Śródmieście - 9 listopada o 19.00

Odbędzie się on 9 listopada o 19.00
w Domu Kultury na Smolnej. 
ul. Smolna 9. wejście od Al. Jerozolimskich.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w systemie elektronicznym na stronie Domu Kultury Śródmieście w zakładce REPERTUAR
lub jeśli otworzy się link to tu: https://biletyna.pl/kabaret/Piwnica-na-Wojtowskiej-Radosc-istnienia/Warszawa

 

“Radość istnienia” z piosenkami Jonasza Kofty 
 
Spektakl ten to perełeczka pokazująca, jak przy pomocy zabiegów teatralnych, wycisnąć z piosenek, niekiedy nawet popularnych ich drugie, głębsze dno.  Takie są właśnie teksty poety Jonasza Kofty, zawsze podszyte ironią, dystansem, niekiedy nawet złością jednak zawsze podszytą lekkim politowaniem dla samego siebie.
Serdecznie zapraszam, Marek Bartkowicz

 

Miłość się skończyła... Skończyła i co dalej? Któż z nas nie był w takiej sytuacji? Kto nie zastanawiał się, jak dalej żyć? Jak sobie z tym poradzić?

Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w spektaklu muzycznym ,,Radość Istnienia”. W tym przedstawieniu odnajdziecie samych siebie.

Usłyszycie piosenki Jonasza Kofty – w nowych i często zaskakujących aranżacjach. Zobaczycie Państwo barwną opowieść o miłości, rozstaniu, radości i przemijaniu. Połączenie wielu gatunków muzycznych – takich jak Chillout, Jazz, Rock, Pop nadaje przedstawieniu uniwersalność i sprawia, że jest to doskonała propozycja na spędzenie romantycznego wieczoru ze Sztuką.

Występują: Hanna Chojnacka-Gościniak, Katarzyna Anzorge.

Aranżacje: Paweł Goleń, Piotr Tutka.

Współpraca twórcza: Małgorzata Fijałkowska.

Teksty piosenek: Jonasz Kofta

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2233 gości::.