Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

BASIA STĘPNIAK-WILK - "Przywidzenia" - 17 maja o 19.00 w Piwnicy

Basia Stępniak-Wilk - śpiewająca autorka, kompozytorka, artystka kabaretowa, związana m. in. z kabaretem Loch Camelot, lublinianka, mieszkająca na stałe w Krakowie. Zachwyca zarówno jako twórca, jak i jako wykonawczyni. Potrafi z równym wdziękiem śpiewać poruszające liryczne ballady, jak i bawić swoimi lekkimi, kabaretowymi piosenkami, a jej koncerty pozostawiają słuchaczy w przekonaniu, że obcują z prawdziwą sztuką, miło spędzając przy tym czas. Na imponującej liście nagród przyznanych Basi Stępniak-Wilk i jej piosenkom jest m. in. I miejsce i Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. Basia jest laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie "sztuka estradowa", otrzymała także za całokształt swoich scenicznych dokonań prestiżową Nagrodę Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego. W prezentowanym obecnie programie "Przywidzenia", promującym najnowsze wydawnictwo płytowe artystki, mieszczą się przeróżne muzyczne i literackie smaki i barwy, od liryki po kabaret - z uwzględnieniem tytułów, o które zwykle proszą słuchacze, m. in. "Bombonierki", "Wiośnie nie" czy "Wesołego miasteczka". Dodają tym spotkaniom niewątpliwie uroku wybitni muzycy, z którymi współpracuje artystka, znakomite aranżacje i oryginalne instrumentarium, poszerzone o fagot, melodikę i perkusjonalia.

Basia Stępniak-Wilk – śpiew,
Jasiek Kusek - fortepian,
Paweł Solecki – fagot, melodica, cajon.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 



 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2270 gości::.