Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

KONCERTY W ARKADACH

Szanowni Państwo Staromiejski Dom Kultury organizator Sceny Piętro Wyżej realizuje w lipcu cykl koncertów w Arkadach Kubickiego. Pośród nich będą dwa koncerty w klimacie bliskim widzom SPW 9 lipca o 19.00 – Czerwony Tulipan 23 lipca o 19.00 – Mirosław Czyżykiewicz z zespołem „Kameleon” tym razem nie ma jednak rezerwacji bilety w cenie 25 zł można nabyć na godzinę przede koncertem w Arkadach. By dowiedzieć się więcej - www.scenaletnia.sdk.pl
 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 5346 gości::.