Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Andrzej Wawrzyniak & Drużyna Wawrzyna i recital Bogusława Nowickiego 24 listopada o 19.00

DRUŻYNA WAWRZYNA    

Zespół „Drużyna Wawrzyna” to projekt muzyczny lidera Andrzeja Wawrzyniaka, który wraz ze swoimi synami tworzy tę rodzinną ekipę muzyczną. Repertuar zespołu, to liryczne, poetyckie i kabaretowe piosenki, które można porównać do specyfiki „Krainy Łagodności”, nie ma tu jednak mowy o „ckliwym” i wyłącznie sentymentalnym brzmieniu czy nastroju, gdyż jest to propozycja różnorodna zarówno pod względem tekstowym jak i muzycznym. W 2005 roku zespół rozpoczął swoją promocję uczestnictwem w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Literackiej w Gorlicach, gdzie od razu zdobył główną nagrodę „Złoty Gryf”, a także został zaproszony do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył IV nagrodę.  Jest również laureatem głównej nagrody wykonawczej Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej w Biłgoraju 2005 oraz zdobywcą „Srebrnego Kalosza” na festiwalu „Chlapa” w Lublińcu. Kolejny z festiwali, w którym wzięła udział Drużyna Wawrzyna zakończył się zdobyciem I nagrody, a był to renomowany  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej i Poetyckiej XXVII PIOSTUR GOROL SONG w Andrychowie. Podobnym sukcesem Drużyna może poszczycić się po wzięciu udziału w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej „Dopóki jestem uśmiechem, słowem, gestem” w Sieradzu. Tam zdobyli I Nagrodę, drugiej i trzeciej nie przyznano. W 2006 r. zespół zdobył dwie prestiżowe nagrody: Brązowy Prysznic na Ogólnopolskim Turnieju Poezji Śpiewanej w Radomiu i II Nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu „Czy to jest kochanie” w Elblągu. W 2007 roku Drużyna Wawrzyna zdobyła I nagrodę Festiwalu „ŁYKEND we Wrocławiu oraz III nagrodę na festiwalu YAPA 2007” w Łodzi. W 2008 -  I Nagroda festiwalu  „WRZOSOWISKO” w Kędzierzynie Koźlu.  ca na Festiwalu “Dopóki jestem uśmiechem słowem gestem...” w Sieradzu. W 2009 r. zespół DRUŻYNA WAWRZYNA zakończył uczestniczenie w konkursach festiwalowych  i rozpoczął pracę nad płytą  - “Nie przynoście kwiatów poetom”.
Andrzej Wawrzyniak – gitara akustyczna
Darek Wawrzyniak - gitara elektryczna,
Krzysiek Wawrzyniak - instrumenty perkusyjne,
Piotrek Wawrzyniak - gitara basowa

Bogusław Nowicki

Autor tekstów piosenek, poeta, kompozytor, satyryk, felietonista, dziennikarz radiowy, przedstawiciel nurtu piosenki autorskiej. Debiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1975 r., gdzie otrzymał nagrodę za piosenkę „Orzeł”. Podobnie było w następnym roku. Na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie otrzymał Grand Prix za utwór „Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach”. Ta piosenka oraz inny przebój pt. „Gawędziarze” nagradzane były na wielu festiwalach i przeglądach (m.in. YAPA, BAZUNA) zdobywając tytuły piosenek roku.
Jako satyryk tworzył teksty ośmieszające ówczesne realia, a jego kabaret „Pająk” zdobywał nagrody na przeglądach, występował w programach telewizyjnych (m.in. krakowskich Spotkaniach z Balladą) i borykał się z cenzurą, by ostatecznie w stanie wojennym otrzymać zakaz występów.Potem były występy na festiwalu w Opolu, kolejno w Kabaretonie „Ostry dyżur” a następnie w opolskich Premierach.
Oprócz piosenek pisanych dla siebie Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach. Wśród ponad pięćdziesięciu kompozytorów, z którymi współpracował są: Piotr Rubik, Krzesimir Dębski, Zdzisław Zioło, Grażyna Świtała, Adam Sławiński czy Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, a wśród tłumaczonych na język polski m.in. Paul Simon i Peter Gabriel.
Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad . Wydał trzy płyty: „Ballady”, „Oceany” i najnowszą, „Optymizmu gram”. Jest także animatorem działań promujących polską piosenkę literacką. To on ukuł termin „piosenki z tekstem” (taki tytuł miała jego audycja, którą prowadził przez lata w radiowej „Trójce”) starając się zerwać ze stereotypem myślenia o piosence autorskiej, kojarzącej się ze smutnym poetą z gitarą.
Bogusław Nowicki – gitara, śpiew
Witold Świątczak – gitara
Tomasz Hernik - akordeon
 
Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.
 
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
 
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
 
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.  

Drużyna Wawrzyna

Bogusław Nowicki

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2816 gości::.