Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

CZYŻYKIEWICZ, TRĄBCZYŃSKI, TABĘCKI, OLSZAŃSKI - "2374 Vladvysotskij" - 7 LISTOPADA o 19.00

Program miał premierę w lutym 2008 roku w warszawskim Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza. Występują – Mirosław Czyżykiewicz, Aleksander Trąbczyński, Hadrian Tabęcki i Wojciech Olszański. Blisko dwugodzinny program przywołuje w lekko uteatralizowanej formie  „rozprawy - nie rozprawy” – „przypadek” Włodzimierza Siemionycza Wysockiego – wspaniałego rosyjskiego barda, do dziś kochanego przez ogromną publiczność  „Wołodii”.  „Gitarą i piórem” program opisuje zmaganie poety z losem, światem i sobą. Jego postać wyłania się ze wspomnień Mariny Vlady „Wladimir – przerwany lot”, których fragmenty czytane na głos przez „śledczego” - tworzą biograficzny kontekst dla jego wspaniałych pieśni. Tych jest  tu ponad 20, i to one stanowią esencję wieczoru. W mrocznych, rozedrganych interpretacjach Czyżykiewicza i zdecydowanych, konkretnych i jasnych Trąbczyńskiego pojawiają się wszystkie ulubione,  charakterystyczne dla poety motywy – indywidualizm, niezgoda na nijakość i marność świata,  prawość, przyjaźń, nieodparty cierpki humor, poczucie wyjątkowości, nie braknie także fraz o miłości, i bezpośrednich odniesień do poszarpanej biografii artysty. Muzyczny klimat wyznaczają dwie smakowicie użyte gitary i - jak zwykle niezawodny - fortepian Hadriana Tabęckiego. Atrakcyjne aranżacje przynoszą rozmaitość barw i nastrojów, a całość ma  charakter niewymuszonego muzykowania w gronie przyjaciół. Wyraziste recytacje tekstów kilku pieśni – wierszy Wysockiego pozwalają spojrzeć na niego jak na  wyjątkowego „po prostu” poetę – artystę słowa mówionego.
Niemałym walorem wieczoru są pieśni rzadko bądź wcale dotąd nie wykonywane po polsku – jak „Rajskie jabłka”, „Smugą białej piany”, „Intyligent”, czy „ Piosenka o radości życia”, 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.
 
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
 
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
 
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.  


 

Czyżykiewicz i Trąbczyński

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2675 gości::.