Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"SZEŚCIU GOŚCI O MIŁOŚCI" - Walentynkowy koncert piosenki literackiej - 14 lutego (niedziela) o 18.30

Wystąpią:
Jerzy Filar,
Wojtek Gęsicki,
gospodarz wieczorów - Marek Bartkowicz
oraz Krzysztof Napiórkowski – fortepian,
Jan Herbst – gitara,
Roman Ziobro – Kontrabas
 
To już 12 raz Marek B zaprasza kolejnych (nie grających wcześniej na walentynkach w SDK) autorów i wykonawców, by stworzyć jedyny w swym rodzaju wieczór walentynkowy z autorska piosenką literacką.
 
JERZY FILAR
 
Zadebiutował w roku 1973, współpracując ze studenckimi grupami muzycznymi. W 1975 roku współtworzył grupę Nasza Basia Kochana. Z zespołem tym został laureatem 13 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, w 1976 roku (otrzymał tam nagrodę indywidualną oraz zespołową z grupą). Na festiwalu tym zespół zaprezentował piosenkę Samba sikoreczka. Piosenki autorstwa Jurka Filara wielokrotnie wykonywane były na Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu i na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, m.in. przez zespoły: Nasza Basia Kochana, Wały Jagielońskie oraz piosenkarzy: Grażynę Łobaszewską, Ewę Bem, Marylę Rodowicz, Janusza Rewińskiego.
 
Wojtek Gęsicki
 
Wyśpiewał między innymi I nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA, I nagrodę na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, II nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki ( tuż za RAZ, DWA, TRZY...),  recital telewizyjny w cyklicznym programie „Powrót bardów”. Ponadto współtworzył z Markiem Piotrowskim program autorski na antenie Radia dla Ciebie pt. „Śmiesznie i lirycznie”, obecnie współtworzy w lokalnych Ciechanowskich rozgłośniach audycje: „Śpiewane poezję”, „Humorek na każdą porę”, „Piosenka z tekstem”.  
 
Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.

RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.  

plakat

Jerzy Filar

Wijtek Gęsicki

Marek Bartkowicz

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 1522 gości::.