Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

SIEDMIU GOŚCI O MIŁOŚCI - 14 lutego o 19.00

14.02.2008 o 19.00

„Siedmiu gości o miłości” – walentynki z piosenką literacką
To już 11 walentynki w SDK.
Któryś już raz zdarzyło nam się całkiem przypadkiem zebrać
męski skład wykonawców.
Tradycyjnie zatem w takim przypadku tytułujemy ten wieczór jak powyżej.
 
wystąpią:
 
Tomek Wachnowski
Grzegorz Bukała
Marek Bartkowicz
oraz
Jan Herbst - gitara
Marek Wierzchucki – skrzypce
Artur Grudziński - piano
Roman Ziobro - akordeon
 
Grzegorz Bukała - autor, kompozytor, wykonawca. Założył i przez wiele lat był jednym z liderów zespołu Wały Jagiellońskie. Niezależny dziennikarz (Polskie Radio, TVP, prasa regionalna), producent telewizyjny. Debiutował na estradzie w 1974 r. Zdobył I Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1978 r., a wraz z Wałami Jagiellońskimi nagrody: dziennikarzy w 1978 i publiczności w 1983 r. oraz jedyną w historii tego festiwalu nagrodę „Solidarności” tzw. „Złoty Kafel” w 1981 r. na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wraz z zespołem nagrał trzy winylowe płyty długogrające (tzw. long-play), o łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, z których dwie uzyskały tytuł „złotej”. W zeszłym roku wydał pod egidą III programu P.R. pierwszą płytę autorską „Pocztówki z Macondo”
 
Tomek Wachnowski - autor, kompozytor i wykonawca, laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie, występował i współpracował z Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Jurkiem Filarem, Wolną Grupą Bukowiną i innymi. Trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1995 i 96 roku w koncertach “Krainy Łagodności”, w 1999 roku w koncercie „Premiery”. Wydał trzy płyty: “Śniegowice”, “Właśnie tak” i “Dla bogaczy pogoda”. Jego piosenki można znaleźć na składankach Krainy Łagodności i serii Gitarą i Piórem.

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.

UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
   
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.
 

Grzegorz Bukała

Tomek Wachnowski

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2702 gości::.