Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Oferta

Wylatują na miasto poeci

- program kabaretu „Piętro Wyżej”. Adresowana do poetofili i poetofobów, poezjofili i poezjofobów, rzecz o poezji, poetach, ich żonach i ich dzieciach. W przeważającej większości to program autorski Andrzeja Ozgi, Antoniego Murackiego i Marka Bartkowicza, lecz również posłuchać w nim można utworów Jonasza Kofty, Andrzeja Waligórskiego, Andrzeja Garczarka, Andrzeja Bursy i Krzysztofa Nurkiewicza.

występują:
Andrzej Ozga
Antoni Muracki
Marek Bartkowicz
oraz
Tomasz Bajerski - fortepian
Robert Obcowski - fortepian
Jan Herbst - gitara
Mirosław Kozak - gitara, akordeon
Roman Ziobro - kontrabas

piosenki:
"Wylatują nad miasto poeci" (posłuchaj)
"Hej, hej!" (posłuchaj) 
"Piosenka Umarłych Poetów" (posłuchaj)
 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 6288 gości::.