Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Wydawnictwa

Płyta: Piwniczka pod szlafroczkiem

W dobie rozszalałego sporu wokół braku edukacji seksualnej lub też jej całkowitej zbędności, nie zajmując w tej sprawie głosu, zapraszamy Państwa na spóźnioną lekcję wychowania seksualnego dla dorosłych. Jak na lekcję wychowania przystało, będzie prowadzona z taktem i smakiem. Nam i naszym rodzicom wyboru nie dano. Tata z Mamą nie mogli za nas zdecydować czy gender jest denger czy cool. Musieli sami rzucić się głową w przód i odsekrecić nam to i owo, albo  skazać  pociechy swe na edukację uliczno-podwórkową. Co z nas w tym temacie wyrosło będziecie mogli się Państwo dowiedzieć z programu „Piwniczka pod szlafroczkiem”. To druga płyta po „Aniołowie koło Darwinowa” będaca pokłosiem tematycznego koncertu Sceny Piętro Wyżej SDK w Piwnicy na Wójtowskiej. Zebraliśmy się tym razem w składzie: Justyna Bacz, Ewa Lorska, Andrzej Brzeski, Andrzej Ozga, Marek Bartkowicz i przy fortepianie Radosław Laddy - kompozytor kilku piosenek napisanych specjalnie na tę okazję. W koncercie rejestrowanym zagrał Piotr Sawicki. Skoro publiczność chętnie do Piwnicy przychodziła na kolejne „Piwniczki pod szlafroczkiem”, wniosek był prosty – nagrywamy. 

Spis treści:

1. Ewa Lorska – POZNAM PANA
2. Andrzej Brzeski – WYBORCZE RENDEZ-VOUS 
3. Justyna Bacz - LIST DO BOCIANA
4. Marek Bartkowicz - Pierwsze wejrzenie 
5. Andrzej Ozga  - BALLADA O JEDNYM OGRODZIE ZOO LOGICZNYM 
6. Marek Bartkowicz – POD SZLAFROCZKIEM
7. Ewa Lorska – MORELOWE MISIE
8. Andrzej Ozga – GADU, GADU
9. Marek Bartkowicz - Czaty
10. Justyna Bacz – ŁZY HYDRAULIKA
11. Andrzej Brzeski – WALA 
12. Ewa Lorska – PEWIEN TYPEK
13. Andrzej Ozga – BALLADA O ŚWIERSZCZYKU
14. Marek Bartkowicz - Jak tu napisać erotyk?
15. Justyna Bacz – ROMANS W AUTOBUSIE
16. Ewa Lorska – PUNKT G
17. Andrzej Ozga - Swing
18. Marek Bartkowicz - KRYSTYNA
19. Andrzej Brzeski – PRZEZ CHOPINA 
20. Ewa Lorska, Andrzej Ozga, Marek Bartkowicz - NAD ZIEMIĄ
21. Ewa Lorska, Andrzej Ozga, Marek Bartkowicz - PODAJ DALEJ
22. Andrzej Brzeski - TAMTE PANIENKI 
23. Wszyscy - PIĘTRO WYŻEJ

Płytę można nabyć w sekretariacie SDK oraz przed i po koncertach w Piwnicy na Wójtowskiej 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2219 gości::.