Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

ENTROPIA - recital Tomka Saleja - 22 października o 19.00 w Piwnicy

Tomasz Salej - gitara, śpiew
Mirosław Kozak - gitara

Tomasz Salej - olsztyński poeta i bard tworzący od niemal 30 lat utwory zaliczane do tzw. "krainy łagodności". W tym czasie zdążył wielokrotnie odwiedzić większość scen nadwiślańskiej krainy. Podczas koncertów z wyraźnym upodobaniem proponuje Publiczności wymianę zdań, subtelnym podstępem wciąga ją w dialog, po czym niepostrzeżenie otwiera bramy warownej twierdzy i oprowadza po swoim świecie. Zaznacza przy tym jasno, że jeżeli opowieść, to najlepiej piosenka, jeżeli piosenka, to polska, jeżeli polska, to z tekstem, jeżeli z tekstem, to z sensownym, najlepiej z emocjonalną, prawdziwą opowieścią napisaną przez JM Życie, do tego napisaną wieloznacznym językiem Opatrzności. Wynikiem takiego podejścia autora bywają wielowarstwowe piosenki, które z pozoru prowokująco banalne i błahe z biegiem czasu odkrywają przed Słuchaczami drugie, a bywa że i trzecie dno.

Mirosław Kozak – gitarzysta akustyczny, współzałożyciel nie istniejącego już, legendarnego w kręgu muzyki folkowej zespołu Open Folk, wykonującego szeroko pojętą muzykę celtycką. Z zespołem tym koncertował w kraju i zagranicą. Współpracuje także z wykonawcami  piosenki autorskiej. Jego zainteresowanie techniką fingerstyle zaowocowało wspólnym występem z jednym z najwybitniejszych obecnie gitarzystów na świecie – Tommy Emmanuelem.
"Entropia" to najnowszy poetycki program, w którym autor podejmuje próbę zdefiniowania relacji pomiędzy niemą tajemnicą ego i jego nieskończonym otoczeniem. Zadziwiony geniuszem czasu, przemierza zatem nieskończone równoległe światy, zafascynowany prostotą kształtu i fonii, wędruje tym pulsującym szlakiem słusznie oczekując kolejnych materializacji pragnień i lęków. W snach go dopadają pary przeciwstawne: miłość i nienawiść, niemedialny smak uczucia i efektowna słodycz zdrady, idealne przenikanie świadomości i zarazem spektakularny brak zrozumienia. I niby wszystko wokół normalne, dalej drepcze chodnikami naszych miast, kupuje mleko, uśmiecha się sam do siebie na myśl o dawnych doświadczeniach. A jednak przytulając wieczorne dzieci, opowiada im do snu właśnie te swoje obrazy nierealne, owe rozkwitające jak kwiaty fraktale, rozwija losy dzielnych smoków i ciągle młodych księżniczek. Jedna tylko świadomość czuwa nad bezpiecznym snem pociech: nigdy nie mówi o entropii. O nieznanym i nieokreślonym zjawisku, co do którego jedna tylko pewność: że ciągle rośnie. Wiadomo przecież, że kiedy już urośnie, przepadną smoki, zestarzeją się nienaganne księżniczki, a nasz fraktalny obraz świata rozpadnie się boskim kryształem na miliardy błyszczących gwiazd. Nauczony ciszą, otumaniony eliksirem gitarowej baśni, ze spokojem ogląda więc naszą nieodgadnioną przyszłość, jak film, jak obraz, jak balet niebiański. Wystarczy tylko zaczekać, aż zabraknie słońca, wystarczy podnieść oczy do nieba, żeby móc pozdrowić Wielką Niedźwiedzicę i jej kuzynkę Kasjopeję...
 
Bilety w cenie 25 zł do od godziny 18.00 w dniu spektaklu w kasie Piwnicy.

Zasady rezerwacji biletów:
Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres
scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Poprzedni - telefoniczny sposób rezerwacji jest już nieaktualny, więc prosimy nie dzwonić pod znane Państwu numery telefonu.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres -
scenapw.rezerwacja@sdk.pl

 

 

W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

 

 

 

 

I JESZCZE COŚ: jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca

 

 

 

 


 
 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2663 gości::.