Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Wydawnictwa

Wybrane programy artystyczne Sceny Piętro Wyżej doczekały się wydania na płytach. Można je nabyć przed każdym koncertem SPW oraz na co dzień w sekretariacie SDK. Oto one:
 

Płyta: Piosenki Sercem Pisane

W 1999 roku narodziły się coroczne spotkania "walentynkowe" w Sali Kameralnej Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. W 2006 roku przyszedł czas, by klimat tych wieczorów utrwalić na płycie CD...
 

Płyta: Szemrany Plan Warszawy

Piosenki składające się na program koncertu "Szemrany Plan Warszawy" zostały utrwalone na płycie CD zatytułowanej: "Szemrany Plan Warszawy. Piosenki Z Lat 1918 - 1943". Znajdziecie na niej Państwo m.in utwory takie jak...
 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 4003 gości::.