Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"Josela Rakowera rozmowy z Bogiem" - wieczór teatralny w ramach Festiwalu Warszawa Singera - 28 sierpnia o 19.30

„Josela Rakowera rozmowa z Bogiem” Zvi Kolitza w interpretacji Sławomira Hollanda

Muzyka i wykonanie: Michał Górczyński, przekład Artur Kuć

Zvi Kolitz swój tekst napisał w 1946 roku. „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem”, jak pisze o tekście dr hab. Krzysztof Bielawski, filolog i tłumacz, wykładowca na UJ, to do dziś: „…najbardziej przejmujące świadectwo teologicznego i religijnego namysłu nad tragedią Zagłady, oglądanej przez pryzmat wiary ze wszystkimi tego konsekwencjami; świadectwo wiary, któremu udało się dotknąć samej istoty dramatu ludzkiej egzystencji”.

Sławomir Holland – aktor, absolwent PWST we Wrocławiu. Współpracował z wieloma stołecznymi scenami, od 2007 roku był członkiem zespołu i do dziś współpracuje z Teatrem Ateneum. Ma w swoim dorobku wiele głównych i znaczących ról teatralnych oraz udział w ponad stu filmach i serialach. Przedstawienie „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem” z jego udziałem otrzymało w 2012 r. Nagrodę Publiczności na III Łódzkim Festiwalu Monodramu „Mono w Manu”.

Michał Górczyński – muzyk i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Chopina. Zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Jako solista występował z Kwartetem Śląskim, Orkiestrą „Aukso” i Filharmonią Podlaską. Od 2002 roku współtworzy zespół „Kwartludium” a od 2008 współpracuje m.in. z „Tik Takiem” Patrykiem Matelą.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed przedstawieniem w kasie Piwnicy.
 
Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2869 gości::.