Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

FINAŁ 8 KONKURSU PIOSENKI KABARETOWEJ im. JEREMIEGO PRZYBORY - 9 grudnia 2017 o 18.00 w Piwnicy

To już ósma edycja Konkursu Kabaretowego im. Jeremiego Przybory.
Po przesłuchaniu nadesłanych na konkurs materiałów audio,
Jury zadecydowało, iż w finale konkursu wezmą udział następujący wykonawcy:
Agata Cejba
Anna Winkler
Zespół Bobasy
Duet BoDzie
Julia Szewczyk
Karolina Lizer
Marta Olszyńska
Mateusz Deskiewicz
Piotr Borowiec
oraz Julia Kuzyka
 
W przerwie przeznaczonej na obrady Jury
zapraszamy na mini recital Andrzeja Brzeskiego

W Jury zasiądą:
Krystyna Tkacz
Andrzej Ozga
i Marek Bartkowicz


Nie ma, jak sądzę, lepszego miejsca w Warszawie do prezentacji piosenek Jeremiego Przybory niż Piwnica na Wójtowskiej. Kameralność  ułatwia skupienie się  na finezyjnej żonglerce językiem polskim, jaką uprawiał Mistrz piosenki Pan Jeremi. Gdy tylko okazało się, ze Staromiejski Dom Kultury wskrzesić ma działalność Piwnicy na Wójtowskiej, pierwszym moim pomysłem na działalność w tym podziemnym mikroskopijnym teatrzyku był Konkurs Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory. Piwnica aż się prosi o Przyborę, nie tylko ze względu na kameralność sali teatralnej, lecz również na przytulność całego obiektu. Kubatura Piwnicy, zliczając wszystkie pomieszczenia, nie przekracza powierzchni co najwyżej dużego mieszkania lub małego domku jednorodzinnego. A przecież większość piosenek Pan Jeremi tworzył, by gościły w naszych domach poprzez ekran telewizora i były oglądane w domowej atmosferze.  

Uczestnicy konkursu wykonywać będą również piosenki innych autorów, między innymi Osieckiej, Młynarskiego i Hemara. Mistrza Przybory będzie jednak najwięcej. Mamy nadzieję, że piosenki innych autorów, którym nieobcy jest bezpośredni, bliski kontakt z publicznością, skorzystają z okazji, by pokazać tam cały swój blask. Wszystko w rękach wykonawców, którzy zgłosili się do Konkursu.

Takie klimaty nieobce są Andrzejowi Brzeskiemu,
którego mini recital umili Państwu oczekiwanie na werdykt Jury.

Andrzej Brzeski napisał dla Edyty Geppert „Znowu jestem sama” i czy „Za pierwszą chmurą”, a także piosenkę, która zamyka ostatnią płytę Maryli Rodowicz - „Jest cudnie”. Przez 10 lat współpracował radiową Trójką (BAR, Powtórka z rozrywki) gdzie napisał ok. 500 piosenek a także monologów i mini-słuchowisk. Wtedy właśnie Maryla Rodowicz odkryła jego „Walca dla outsiderów”, który znalazł się na płycie „Złota Maryla”. Pod tym samym tytułem w 2002 r. ukazał się książkowy zbiór jego wierszy i piosenek. Po drodze były różne nagrody m.in. Grand Prix w konkursie na piosenkę o Warszawie („Tango dla dwóch”) i dwukrotnie nagroda publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w 2004 r. za „Tamte panienki” i "Przez Chpina" Sam gra na gitarze 12-sto strunowej. Sporo strojenia, ale jakie brzmienie!!!

Andrzej Brzeski – gitara, śpiew,
Florian Ciborowski - gitara akustyczna, gitara dobro, skrzypce, harmonijka ustna.

Zapraszamy serdecznie.

Bilety w cenie 30 zł. Sprzedaż biletów w dniu koncertu od godziny 17.00 w kasie Piwnicy.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 1357 gości::.