Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Oferta

Lekcja polskiego czyli Ojczyzna - golizna

Kabaret PIĘTRO WYŻEJ odwołujcy się do tradycji poskiego kabaretu literackiego. Autorzy – satyrycy – Marek Bartkowicz, Antoni Muracki i Andrzej Ozga  przyznają, że  ich twórczość dojrzewała w dobie świetności formuły wypracowanej przez „Kabaret Starszych Panów” i „Piwnicę pod Baranami”. Kabaret PIĘTRO WYŻEJ pozostaje wierny estetyce inteligentnej refleksji i takiegoż żartu.
W kolejnym programie „Lekcja Polskiego, czyli Ojczyzna –Golizna” autorzy poza własnymi, wykorzystują utwory swoich  mistrzów, m.in. Jonasza Kofty i Andrzeja Waligurskiego. Tytuł spektaklu nie pozostawia wątpliwosci, że  mowa tu będzie o Polsce i Polakach.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2229 gości::.