Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"Balladyna'68" i koncert laureatów 9 KONKURSU PIOSENKI KABARETOWEJ im. Jeremiego Przybory - 8 grudnia o 19.00

Zapraszamy na wieczór z niegłupią piosenką kabaretową
okraszony "Balladyną'68" Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.
Wystąpią w nim Laureaci Konkursu oraz
Katarzyna Kozak - Balladyna
Agnieszka Fajlhauer - Alina
Robert Kowalski - Kirkor
Konrad Marszałek - Kostryn

Muzykał „Balladyna’ 68” duetu „starszych panów” - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego - został wystawiony w telewizji przez Teatr Nieduży w marcu 1968 roku. W historii Polski marzec’ 68 to data znacząca. Temat zaczerpnięty ze sztuki Juliusza Słowackiego - jednego z trzech uznanych w Polsce wieszczów - wpisał się idealnie w klimat ponurej politycznie tamtej wiosny. W prapremierze udział wzięli: Barbara Wrzesińska, Alina Janowska, Wieńczysław Gliński, Jan Kobuszewski i jako Narrator osobiście Jeremi Przybora. Rzadko grany muzykał pojawia się od  czasu do czasu wystawiany przez teatralny ruch amatorski. W „Balladynie’ 68” wystawionej przez Staromiejski Dom Kultury (po raz pierwszy w grudniu 2010 roku), wyreżyserowanej przez Marka Bartkowicza wystąpią aktorzy Teatru Muzycznego „Rampa”:

Kierownictwo muzyczne - Tomasz Bajerski
Scenografia - Krzysztof Baumiller i Misia Łukasik
Reżyseria - Marek Bartkowicz

Bilety w cenie 30 zł.

Sprzedaż biletów rozpoczynamy o 18.00 w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem lub po otrzymaniu anonsu o spektaklu.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres 
scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). 
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.


 

Kasie Kozak - Balladyna

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 712 gości::.