Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty » ARCHIWUM KONCERTÓW

"Balladyna'68" i koncert laureatów 3 Konkursu Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory - 9 grudnia o 19.00

Zapraszamy na wieczór z niegłupią piosenką kabaretową
okraszony "Balladyną'68" Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.
Wystąpią w nim Laureaci Konkursu oraz
Katarzyna Kozak - Balladyna
Agnieszka Fajlhauer - Alina
Robert Kowalski - Kirkor
Konrad Marszałek - Kostryn

Zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej.

Muzykał „Balladyna’ 68” duetu „starszych panów” - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego - został wystawiony w telewizji przez Teatr Nieduży w marcu 1968 roku. W historii Polski marzec’ 68 to data znacząca. Temat zaczerpnięty ze sztuki Juliusza Słowackiego - jednego z trzech uznanych w Polsce wieszczów - wpisał się idealnie w klimat ponurej politycznie tamtej wiosny. W prapremierze udział wzięli: Barbara Wrzesińska, Alina Janowska, Wieńczysław Gliński, Jan Kobuszewski i jako Narrator osobiście Jeremi Przybora. Rzadko grany muzykał pojawia się od  czasu do czasu wystawiany przez teatralny ruch amatorski. W „Balladynie’ 68” wystawionej przez Staromiejski Dom Kultury (po raz pierwszy w grudniu 2010 roku), wyreżyserowanej przez Marka Bartkowicza wystąpią aktorzy Teatru Muzycznego „Rampa”:

Kierownictwo muzyczne - Tomasz Bajerski
Scenografia - Krzysztof Baumiller i Misia Łukasik
Reżyseria - Marek Bartkowicz

Wstęp za zaproszeniami, które będą na Państwa czekać od poniedziałku po południu
w sekretariacie Staromiejskiego Domu Kultury (Rynek St. Miasta 2) czynnym w godzinach 10.00-20.00

Zaproszenia należy zarezerwować tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl

Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.

Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.

Potwierdzenie prosimy wydrukować i z wydrukiem zgłosić się po odbiór zaproszenia w sekretariacie SDK.

Zaproszenie należy odebrać nie później niż do 6 grudnia 2012

Poprzedni - telefoniczny sposób rezerwacji jest już nieaktualny, więc prosimy nie dzwonić pod znane Państwu numery telefonu.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

 


 

Kasie Kozak - Balladyna

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 131 gości::.